Jest to najpopularniejszy zabieg tuningowy przy modyfikacji silników.

CHIPTUNING w GOLDCAR – polega na optymalizacji ustawień ECU (komputera sterującego) pod konkretny egzemplarz oraz pod określone wymagania stawiane przez właściciela.

CHIPTUNING

W samochodach wyprodukowanych po 2000 roku przeprogramowanie ECU odbywa się bezinwazyjnie za pomocą złącza diagnostycznego i odpowiedniego oprogramowania. W starszych sterownikach z nieprogramowalnymi układami pamięci konieczne jest wymontowanie ECU.

CHIPTUNING2

Nasza firma GOLDCAR posiada gotowe oprogramowanie, ale jesteśmy też w stanie napisać program na życzenie właściciela, czyli np. wykonać soft wyczynowy. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku osprzęt silnika oraz zdrowy rozsądek – nasz i zleceniodawcy. Dla spokojniejszego kierowcy przygotujemy program ekonomiczny, w którym największy nacisk położymy na zmniejszenie zużycia paliwa oraz poprawę elastyczności jednostki napędowej.

Nasza firma posiada oryginalne oprogramowanie, na którym modyfikujemy indywidualnie każdy program, bazując oczywiście na oryginale odczytanym z ECU. Jak wiemy, każdy silnik jest inny, nawet ten nowy. Każdy silnik ma inną podatność na modyfikacje i wyniki można oszacować tylko w przybliżeniu. Można przyjąć, że zdrowa jednostka napędowa powinna wygenerować bezpieczny przyrost na poziomie 20-30% od mocy wyjściowej przy zachowaniu seryjnego osprzętu (wtryski, turbo).

CHIPTUNING3

Zapraszamy do skorzystania usług GOLDCAR Auto Serwis.