Elektryka i elektronika samochodowa

Elektryka i elektronika samochodowa – jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania pojazdu. Często to właśnie od niej zależy, czy uda nam się uruchomić silnik i odjechać.

elektryka1

Elektryka samochodowa jest też odpowiedzialna za działanie oświetlenia samochodu, zamków centralnych, szyb, alarmów czy też sprzętu audio. W samochodach produkowanych już po 2000 roku większość czynności, które do tej pory były wykonywane ręcznie jest zelektryfikowana i wykonuje je komputer pokładowy.

Praca silnika steruje natomiast komputer zwany potocznie – ECU (Engine Control Unit). Sterownik ECU możemy opisać jako “mózg” pojazdu, który pobiera informacje z czujników z całego silnika. Na podstawie informacji takich, jak temperatura silnika, kąt pedału gazu czy zawartość tlenu w spalinach, sterownik dobiera odpowiednie wartości, aby osiągi i ekonomia była na właściwym poziomie.

elektryka2

Dlatego też nie możemy lekceważyć kwestii elektryki i elektroniki samochodowej.

Diagnostyka komputerowa pojazdów, kasowanie błędów

elektryka3

Diagnostyka nowoczesnego pojazdu polega dziś na podłączeniu go do specjalnego komputera. Komputer diagnostyczny łączy się z komputerem pojazdu poprzez gniazdo diagnostyczne – po czym następuje wymiana danych. Komputer diagnostyczny odczytuje informacje o stanie pojazdu, a także wyświetla informacje o nieprawidłowościach w działaniu poszczególnych elementów auta. Na tej podstawie diagnostyka pojazdu przeprowadzana jest szybko i bezbłędnie. Diagnostyka komputerowa przyspiesza proces naprawy i zmniejsza jego koszty – mechanik nie musi bowiem sprawdzać wielu elementów pojazdu, zmniejsza się również ryzyko wymiany prawidłowo działającego podzespołu. Możemy dokonać diagnostyki i skasować błędy pokazywane przez system auta.
Firma GOLDCAR – auto serwis obsługuje teoretycznie samochody wszystkich marek. Nasi specjaliści od elektryki i elektroniki przeprowadzą profesjonalną diagnostykę, wykryją błędy i usterki, a następnie dokonają sprawnej naprawy. Posiadamy najwyższej jakości urządzenia diagnostyczne i testery, które pomagają wykryć każde uszkodzenie.

elektryka4

Filtr Cząstek Stałych
Nazywany również filtrem DPF (Diesel Particulate Filter) lub z języka francuskiego FAP (filtre à particules) – to filtr będący seryjnym wyposażeniem każdego nowoczesnego samochodu z silnikiem diesla. O jego istnieniu kierowca pojazdu dowiaduje się zazwyczaj w chwili, gdy na desce rozdzielczej pojazdu pojawia się kontrolka filtra cząstek stałych. Jednocześnie spada moc silnika i zwiększa się zużycie paliwa.

elektryka5

Zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy w obszernej dziedzinie, jaką jest elektryka i elektronika samochodowa.